Portál pro uživatele dopravy a přepravy materiálu, strojů a zařízení, minerálů a surovin, těžebního, stavebního průmyslu a důlní činnosti česky deutsch english


Rozšířené ...
Dopravní, stavební a manipulační technika i-TES: Internetový Technicko-Ekonomický Server

Dopravní, stavební a manipulační technika

Aktuálně zobrazena nabídka

Výrobky a služby společnosti v kategorii: 12
Firmy a Organizace: 2
Neuveřejněné Výrobky a služby: 0
Neuveřejněné Firmy a Organizace: 0

Systém závěsné jednokolejové dopravy je nejefektivnějším a nejlevnějším způsobem dopravy osob, technologického a provozního materiálu v tunelech a důlních chodbách s případným výjezdem na povrch v úklonech do 30 stupňů. Tento typ dopravy je plně autonomní s možností využití pro extrémní délky tunelů a chodeb v proměnlivých úklonných poměrech bez nutnosti změny konfigurace celé dopravní soupravy. Pro tažení břemen lze využít jak lanové, tak autonomní trakční prostředky.

Základní částí systému závěsné dopravy je vlastní trať, jež je tvořena speciálním nosným „I“ profilem se závěsnými prvky, zatáčkami, výhybkami, zarážkami a dalším příslušenstvím. Po této trati lze přemísťovat jednoduché nebo kombinované přepravní vozíky a systémy.

Součástí závěsné jednokolejové dráhy jsou různé manipulační a doplňující prostředky, které usnadňují a urychlují pomocné činnosti při dopravě, mezi něž zejména patří překládka materiálu. Především se jedná o stabilní nebo přenosná zvedací zařízení, snížené nájezdy, automatické ovládání výhybek nebo celých tratí, systémy dorozumívání mezi lokomotiváři a dispečinkem, přejezdy do dopravních nádob pro svislou dopravu, systémy přejezdů přes větrní izolační objekty apod.


Klíčová slova

systém závěsné kolejové dopravy, osob, materiálu, v tunelech, dolech, důlních chodbách
12 Systémy závěsné kolejové dopravy

řadit dle: vzestupně 

DALŠÍ FIRMY V DATABÁZI i-TES:

T R A N S L , v.o.s.


Česká republika > Moravskoslezský kraj


 

 

Dostali jsme se ve všech kategoriích na první strany internetových vyhledavačů.

 

Hledáme pro tuto kategorie nové partnery

a experty z oboru.

 

Bližší informace info@i-tes.com nebo +420 777 748 228.

 

 

 i-TES | Varga Tomáš: Tel.: +420 777 748 228 | vaga@swissconsulting.cz | http://www.i-tes.com


 © 2006-2024 Insion