Portál pro uživatele dopravy a přepravy materiálu, strojů a zařízení, minerálů a surovin, těžebního, stavebního průmyslu a důlní činnosti česky deutsch english


Rozšířené ...
Dopravní, stavební a manipulační technika i-TES: Internetový Technicko-Ekonomický Server

Dopravní, stavební a manipulační technika

i-TES > Dopravní, stavební a manipulační technika > Jeřáby a zdvižná technika > Kladkostroje (lanové, řetězové a elektrické)

Aktuálně zobrazena nabídka

Výrobky a služby společnosti v kategorii: 0
Firmy a Organizace: 0
Neuveřejněné Výrobky a služby: 0
Neuveřejněné Firmy a Organizace: 0

Kladka je volně otočné kolo uložené na hřídeli. Po obvodě kola je vytvořena drážka pro vedení provazu, lana nebo řetězu. Kladka může být upevněna na nějaké konstrukci (pevná kladka), anebo zavěšena na laně (volná kladka). Pevná kladka umožňuje volný pohyb lana, případně vozíku po lanu jako u lanovky. Umožňuje také změnu směru pohybu lana a tím i působení síly, kterou lano přenáší. Volná kladka zdvojnásobuje sílu, která na lano působí, musí ovšem působit po dvojnásobně delší dráze.

Spojením pevné a volné kladky, případně několika takových párů, vzniká kladkostroj. Kladka patří mezi jednoduché stroje.

V technické praxi se kladky používají u nejrůznějších mechanismů, od zavěšení hodinového závaží až po velká zdvihadla, stavební, důlní a těžební stroje, dále pro napínání drátů elektrického vedení, vypínání plachtoví na jachtách, při stavbách drátěných ohrad či plotů apod. Kladka jako každý jednoduchý stroj práci neušetří, spíše naopak musíme do kladky vložit větší práci, než jakou chceme, aby kladka vykonala, jelikož část vložené práce se ztratí třením. Účinnost kladky je tak vždy menší než 1.


Klíčová slova

elektrický kladkostroj, elektrický řetězový kladkostroj, kladkostroj s pojezdem, lanový
0 Kladkostroje (lanové, řetězové a elektrické)

řadit dle: vzestupně 


 

 

Dostali jsme se ve všech kategoriích na první strany internetových vyhledavačů.

 

Hledáme pro tuto kategorie nové partnery

a experty z oboru.

 

Bližší informace info@i-tes.com nebo +420 777 748 228.

 

 

 i-TES | Varga Tomáš: Tel.: +420 777 748 228 | vaga@swissconsulting.cz | http://www.i-tes.com


 © 2006-2024 Insion