Portál pro uživatele dopravy a přepravy materiálu, strojů a zařízení, minerálů a surovin, těžebního, stavebního průmyslu a důlní činnosti česky deutsch english


Rozšířené ...
Výrobky a služby kategorie i-TES: Internetový Technicko-Ekonomický Server

Výrobky a služby kategorie

i-TES > Dopravníky > Spirálové dopravníky > Ohebné spirálové dopravníky OSD 40, 50, 75, 100 | Š E N O V K A spol. s r.o.

Nezveřejňují se úplné informace. Doporučujeme profily zaregistrovaných společností!

 


 

Zaregistrujte se také!

 

1 měsíc ZDARMA

 

 

Registrací do portálu i-TES rozšíříte své možnosti inzerce výrobků a služeb, čímž zvýšíte návštěvnost profilu společnosti a dostanete se tak na přední strany vyhledávačů Seznam i Google.

 

 


 

 

 

 

Výrobky a služby kategorie Ohebné spirálové dopravníky OSD 40, 50, 75, 100


 

Firma ŠENOVKA spol. s r.o. navazuje na tradici mlynářské výroby v České republice a v Pardubicích. Zajišťuje dodávky kompletních mlýnů, jednotlivých strojů a náhradních dílů, včetně záručního i pozáručního servisu.

 

I

I

I

I

I

I

I

I

I

I

I

I

I

I

I

I

I

Obchodní jméno:

Sídlo:
Česká republika
Právní forma:
IČ:
DIČ: Registrovat společnost >>>
Spisová značka: Registrovat společnost >>>
Datum vzniku: Registrovat společnost >>>
Webová stránka: Registrovat společnost >>>

 

 

 

Ohebné spirálové dopravníky jsou určeny pro přepravu a dávkování suchých sypkých práškových a zrnitých látek (velikost zrn max.15 mm) z násypek, vyprazdňovacích zařízení obřích vaků nebo sudů, mixérů, zásobníků a jiných kontejnerů do mezizásobníků, balících strojů nebo jiných procesních zařízení. Najdou využití téměř ve všech průmyslových odvětvích a to především v průmyslu potravinářském, chemickém, farmaceutickém, papírenském a stavebním. Technické řešení umožňuje přepravovat sypký materiál horizontálně, vertikálně nebo v libovolném úhlu sklonu s minimálními požadavky na prostor a s nízkými transportními náklady.

Přednosti

  • Prachotěsné provedení.
  • Minimální požadavky na prostor.
  • Variabilnost při umísťování.
  • Nízká hmotnost.

Popis stroje

Ohebné spirálové dopravníky jsou konstruovány jako prachotěsné s možností ohebného uspořádání ve vodorovné a svislé rovině. Jsou řešeny stavebnicově.


Jsou sestaveny z dílů patrných obrázků:

1- pohon, 2- výpad (šikmý, přímí, obdélníkový), 3- vpád (šikmý, přímí, obdélníkový, sací koš), 4- ohebná dopravní trubka, 5- spirála, 6- ohebná vnitřní trubka, 7- koncové uložení, 8- stahovací objímky.

 

Pohon (1) je připevněn vždy na přírubu výpadu (2) pomocí šroubů. Tvoří ho buď samostatný elektromotor nebo elektromotor s převodovkou a těsnící přepážka.

 

Výpad (2) je svařen z ocelových trubek a plechů. Provedení šikmé je konstruováno jako univerzální pro horizontální i vertikální použití. Provedení přímé je určeno pouze pro horizontální umístění. Provedení obdélníkové je možné umístit vertikálně a horizontálně. Hrdlo výpadu lze upevnit např. na hrdlo zásobníku přímo pomocí spojovací objímky a těsnění (provedení šikmé a přímé), pomocí šroubů a těsnění (provedení obdélníkové) nebo přes mezikus zkonstruovaný podle hrdla zásobníku. Rovněž lze hrdlo výpadu připevnit hrdlo s výpadovým rukávem. Druhé hrdlo je buď zaslepeno nebo je na něj připevněn detektor ucpání hrdla. Na straně pohonu je příruba pro jeho upevnění.

 

Vpád (3) je rovněž svařen z ocelových trubek a plechů ve čtyřech provedeních (šikmém, přímém, obdélníkovém nebo jako sací koš). Provedení šikmé a obdélníkové lze umístit horizontálně i se sklonem, přímé pouze horizontálně. Nevyužité hrdlo je zaslepeno. Sací koš lze zasunout přímo do materiálu ( např. ocelového bubnu zásobníku).

 

Ohebná dopravní trubka (4) je z otěruvzdorné plastické hmoty chemicky odolné vhodné pro přímý styk s potravinami. S vpádem a výpadem je spojena pomocí ocelových stahovacích objímek s těsněním (8).

 

Dopravní spirála (5) je volena podle druhu dopravovaného materiálu z drátu s kruhovým nebo obdélníkovým průřezem. Použitý materiál je ocel nebo nerezavějící ocel. S hřídelí pohonu je spojena pomocí unašeče a příložek se šrouby. Volný konec je uložen v koncovém ložisku (7).

 

Ohebná vnitřní trubka (6) slouží ke snížení středového propadu některých druhů materiálů u dopravníků s větší světlostí. Je z plastické hmoty chemicky odolné vhodné pro přímí styk s potravinami.

Parametry

Délka dopravníku L max. 12m
Ohebná dopravní trubka otěruvzdorná plastická hmota chemicky odolná vhodná pro přímí styk s potravinami
Spirála průřez drátu vzduchový nebo obdélníkový materiál: ocel, nerez.ocel (dle zvláš. požadavku)
Příkon 0,37 –4 kW (dle dopravovaného materiálu, světlosti a délky)
Otáčky spirály 315 – 1500 ot/min
Měrná hmotnost
dopravovaného mat
max. 1400 kg/m3
Granulace dopravovaného materiálu max. 15mm
Elektromotor 380 V, 50 Hz
Krytí IP 54

Technická data

Výkonová řada je tvořena čtyřmi velikostmi podle použité světlosti ohebných dopravních trubek:

Typ dopravníku OSD 40 OSD 50 OSD 75 OSD 100
Světlost dopravní trubky (mm) 40 50 75 100
Max. výkon (m3/hod) * 2,5 5 9 13
Min. poloměr ohybu R(m) 1,5 1,7 2,5 3,0

* Uvedené hodnoty jsou pouze orientační. Ve skutečnosti jsou značně závislé na druhu dopravovaného materiálu a prostorovém uspořádání dopravníku. Je proto nutné provést odzkoušení s konkrétním materiálem, pro který bude dopravník použit.


Zdroj dat
http://www.senovka.cz/vyrobni-program/dopravniky/ohebne-spiralove-dopravniky-osd-40-50-75-100.htm


i-TES | Varga Tomáš: Tel.: +420 777 748 228 | info@i-tes.com | http://www.i-tes.com


 © 2006-2020 Insion